Okręt pod pełnymi żaglami – Sztuka prezentacji

opinie i stanowiska700

Data: 12-13 sierpnia 2015

Miejsce: Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3 zobacz na mapie

Liczebność grupy: 8-12 uczestników

Dostarcza wiedzy o zasadach przygotowywania profesjonalnych prezentacji (siebie, firmy i jej produktów), daje możliwość praktycznego ćwiczenia i sprawdzenia siebie – obejmuje m.in. pracę z kamerą video i indywidualną informację zwrotną na temat osobistych wyzwań uczestnika w zakresie wystąpień publicznych.

Szkolenie trwa od godz. 9:00 do 17:00 (przerwa obiadowa od 13:00 do 14:00). W trakcie spotkania przewidziane są krótkie przerwy w zależności od potrzeb uczestników

Wprowadzenie 

Zachowania prezentera w trakcie prezentacji cz. I 

Analiza odbiorców wystąpienia 

Przejrzystość prezentacji 

Zachowania prezentera w trakcie prezentacji cz. II 

Początek prezentacji 

Prezentowanie idei 

Trudne sytuacje w trakcie prezentacji 

Zakończenie szkolenia – podsumowanie głównych punktów programu 

 

Właściciele firm, osoby zarządzające, sprzedawcy/konsultanci i inni pracownicy, którzy prezentują firmę i jej produkty, zajmują się przekonywaniem współpracowników, przełożonych, inwestorów do proponowanych rozwiązań, kontaktują się z Klientami, dostawcami, dziennikarzami, etc..

 

Po szkoleniu uczestnicy: 

Ćwiczenia indywidualne i zespołowe, odgrywanie ról, elementy indywidualnego coachingu, prezentacje z użyciem kamery video, inspiracja (teoria) poparta licznymi przykładami z życia. Szkolenie prowadzone jest przez dwie osoby – trenera oraz coacha.

Uwaga: program szkolenia „Sztuka prezentacji” zawiera elementy inspiracyjne, narzędziowe i wiele praktycznych ćwiczeń, które każdy uczestnik wykonuje indywidualnie i/lub grupowo. Każdy z uczestników tego szkolenia będzie miał kilkakrotnie możliwość wygłoszenia prezentacji, która zostanie nagrana na kamerę, a potem odtworzona i indywidualnie omówiona w oddzielnej sali przez coacha (coaching indywidualny).

W trakcie szkolenia odbędzie się symulacja sytuacji prezentacji. Podczas szkolenia będą wykorzystywane także narzędzia multimedialne. Tematami prezentacji realizowanymi w trakcie szkolenia są zagadnienia dowolne oraz związane z codzienną pracą uczestników.

W skład materiałów szkoleniowych dla uczestników wchodzi:

Łukasz Dąbrowski – senior partner 

Jest trenerem i konsultantem wywodzącym się z TMI Polska.

Merytorycznie specjalizuje się w: 

Nieustannie wzbogaca swoje programy poprzez wprowadzanie niestandardowych rozwiązań. Lubi niezwykłe wyzwania zawodowe i sam o nie prosi. Jednymi z większych były: roczna praca w agencji reklamowej w Kenii, warsztaty wykorzystujące założenia koncepcji Strategii Błękitnego Oceanu (Blue Ocean Strategy), mające na celu zbudowanie nowego zespołu, a także projektowanie i przeprowadzenie procesu kaskadowania wizji.

Jest współautorem książki „Zespoły po polsku” oraz autorem „Tajników wystąpień publicznych”.

Grażyna Męczyńska – trenerka/coach

Obszary jej specjalizacji to: 

Jest absolwentką Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest ciekawa świata i ludzi oraz pozytywnie do nich nastawiona. Fascynuje ją obserwowanie, jak zmierzają do własnego rozwoju i osiągnięcia celu. Bardzo chętnie towarzyszy im w tym procesie oraz ich wspiera. Sądzi, że jej siłą przewodnią jest pasja oraz przeświadczenie, że to, co robi przynosi innym wymierne i niepodważalne korzyści. Lubi uczyć się nowych rzeczy i doprowadzać rozpoczęte działania do szczęśliwego finału. Lubi także wyprawy na „pchle targi”. Jest dumna ze zbioru samowarów, czajniczków, świeczników i innych drobiazgów. Cechuje ją poczucie humoru, ale także odpowiedzialność, konsekwencja w działaniu oraz wszystko, co charakteryzuje jej zodiakalny znak – Byka.

 

 

House of Skills to wiodąca marka na polskim rynku usług doradczo-szkoleniowych. W naszych programach bierze udział niemal 15 tysięcy osób rocznie. Zatrudniamy blisko 50 konsultantów, trenerów i ekspertów oraz współpracuje z ponad 200 specjalistami z Polski i zagranicy. Pracujemy zgodnie z międzynarodowymi standardami, oferując licencjonowane i autorskie know-how. Niezwykle ważne dla nas jest to, aby renomowane, sprawdzone na świecie rozwiązania można było efektywnie adaptować w polskich warunkach. House of Skills powstało w 2004 roku w wyniku połączenia sześciu doskonale znanych firm szkoleniowo-doradczych działających na rynku od początku lat 90-tych.

Jesteśmy partnerem wielu międzynarodowych organizacji, m.in.: Celemi, The Ken Blanchard Companies®, ITIM. Współpracujemy również z American Society for Training & Development (ASTD), Polską Izbą Firm Szkoleniowych, Konfederacją Lewiatan, Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.

 

Marta Prystupa (sprawy merytoryczne)

koordynator programów otwartych

szkoleniaotwarte@weknowhow.pl

+48 22 37 63 000 

Grażyna Mazurek (sprawy organizacyjne)

Konfederacja Lewiatan

gmazurek@konfederacjalewiatan.pl

+ 48 22 55 99 940