Doing Business in the UK – szkolenie

EBS European Business Solutions, UK Trade and Investment,
Mazars
oraz Bank Zachodni WBK wspólnie z Konfederacją Lewiatanzapraszają w ramach Akademii Lewiatana na szkolenie

Doing Business in the UK

11 marca 2016 r.
Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3

Partner:

Szanowni Państwo,

Wielka Brytania jest obecnie jednym z najczęstszych kierunków ekspansji zagranicznej. Dlaczego? Przyjazne środowisko dla biznesu, atrakcyjny system podatkowy i szerokie możliwości rynkowe, to tylko kilka powodów, dla których ten kraj przyciąga inwestycje zagraniczne.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie, w ramach którego przedstawimy możliwości, jakie oferuje rynek brytyjski i zaprezentujemy wybrane aspekty dotyczące rozpoczynania tam działalności gospodarczej.

W trakcie szkolenia nasi eksperci omówią, w jaki sposób rozwinąć biznes w Wielkiej Brytanii. Zaprezentują także case study – przykład polskiej firmy, która z powodzeniem rozpoczęła tam działalność.

Szkolenie szczególnie polecamy członkom zarządów i rad nadzorczych, osobom odpowiadającym za zarządzanie spółkami oraz przedsiębiorcom zainteresowanym ekspansją na rynek brytyjski.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim oraz angielskim.

Akademia Lewiatana jest szkoleniem bezpłatnym, skierowanym do wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan, które na bieżąco opłacają składkę członkowską.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

 

9.30 – 10.00
Rejestracja, kawa powitalna

Jak założyć firmę w Wielkiej Brytanii?
Eksperci i doświadczeni przedsiębiorcy o procedurach, korzyściach i różnicach

10.00 – 10.10
Przywitanie uczestników
Ambasador Robin Barnett (tbc)

10.10 – 10.50
UK is GREAT – Wprowadzenie: informacje na temat sektorów, lokalizacji dla firmy oraz wsparcia UK Trade and Investment
prowadzący: Krzysztof Jedziniak, Karolina Szymanek (prezentacje w języku polskim)

10.50 – 11.30
Podstawy prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii
prowadzący: David James (prezentacja w języku polskim)

11.30 – 11.40
Przerwa kawowa

11.40 – 12.20
Program ‘UK Market Access’ oraz praktyczna wiedza potrzebna przy zakładaniu firmy w UK
prowadzący: Martin Williams (prezentacja w języku angielskim)

12.20 – 13.00
Handel zagraniczny w praktyce – co warto wiedzieć przed zawarciem transakcji?
prowadząca: Magdalena Janicka (prezentacja w języku polskim)

13.00 – 13.50
Lunch


Doświadczenie i wiedza kluczem do sukcesu

13.50 – 14.30
Różnice kulturowe pomiędzy Polską a Wielką Brytanią
prowadzący: Karolina Staniak, Martin Williams (prezentacje w języku polskim i angielskim)

14.30 – 15.00
Polski supersamochód Arrinera Hussarya w Anglii:
nasza historia na giełdzie w Londynie

prowadzący: Arkadiusz Kuich, Piotr Gniadek (prezentacje w języku polskim)

15.00 – 16.00
Panel dyskusyjny oraz networking przy kawie

 

Krzysztof Jedziniak
Investment Director, UK Trade & Investment
Zarządza UKTI Inward Investment od 18 miesięcy. Razem z zespołem jest odpowiedzialny za wspieranie firm z ośmiu rynków Europy Środkowo-Wschodniej w ich dążeniach do otworzenia działalności w Wielkiej Brytanii. Dzięki wspólnym wysiłkom, zespół pomaga obecnie prawie 300 przedsiębiorstwom. Działania jego zespołu zaowocowały 40 spółkami, które otworzyły już oddziały w Wielkiej Brytanii. Wielu z pozostałych kandydatów z powodzeniem korzysta ze wsparcia rządowego oraz uczestniczy w prestiżowych programach akceleracyjnych. Na co dzień jest menedżerem w A.T. Kearney – wiodącej firmie zajmującej się doradztwem strategicznym. Liczne projekty w Polsce i za granicą zapewniły mu bogate doświadczenie. Jego specjalnością jest doradztwo w obszarze spółek energetycznych oraz instytucji rządowych. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Fizyki.
Karolina Szymanek
Investment Advisor, UK Trade & Investment
Członek zespołu UKTI Inward Investment, jest odpowiedzialna za cztery rynki: Polskę, Węgry, Chorwację i Słowenię. Obecnie wspiera ponad 150 firm w ich dążeniach do otworzenia działalności w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, jest konsultantem w A.T. Kearney – wiodącej firmie zajmującej się doradztwem strategicznym. Liczne projekty w wielu obszarach pozwoliły jej zdobyć bogate doświadczenie. Jest absolwentką Uniwersytetu Bocconi na wydziale Finansów oraz Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomicznego na wydziale Międzynarodowego Zarządzania.
David James
Dyrektor ds. Rozwoju Międzynarodowego Biznesu, Mazars
Absolwent Uniwersytetu w Cambridge. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta w Polsce, Anglii i Walii. Podczas 28 lat pracy w zawodzie David świadczył usługi w zakresie audytu i kontroli wewnętrznej, zajmował stanowiska w zarządach wielu firm oraz doradzał blisko 50 spółkom przy zakładaniu działalności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Był partnerem odpowiedzialnym za badanie sprawozdań finansowych ponad 100 spółek i grup przedsiębiorstw z wielu sektorów gospodarczych, zarówno spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, funduszy private equity, jak i firm rodzinnych. Przeprowadził ponad 80 analiz due diligence, zajmował się finansowymi audytami śledczymi i świadczył usługi doradcze w zakresie audytu wewnętrznego dla wielu klientów. Pracował w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, na Słowacji i w Rosji. Biegle włada ośmioma językami, posługuje się dwunastoma innymi. W Mazars pomaga klientom sprostać wszelkim wyzwaniom biznesowym, dostarczając rozwiązania odpowiadające na ich problemy z zakresu podatków, księgowości, audytu oraz rozwoju i usprawniania biznesu.
Magdalena Janicka
Menedżer bankowości zagranicznej w Banku Zachodnim WBK
Od kilkunastu lat wspiera małe, średnie i największe przedsiębiorstwa w zabezpieczaniu transakcji handlu międzynarodowego. Prowadzi seminaria i praktyczne warsztaty na temat handlu zagranicznego dla przedsiębiorców i studentów. Specjalizuje się w rozpoznawaniu transakcji nieuczciwych. Absolwentka Handlu Zagranicznego i Rachunkowości i Finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Martin Williams
Dyrektor Zarządzający, EBS
Z zawodu biegły księgowy, większość swojego życia zawodowego spędził pracując z firmami zagranicznymi. W związku z bogatym doświadczeniem nabytym w pracy z klientami z różnych sektorów, w roku 1991 Martin uruchomił European Business Solutions (EBS), firmę finansowo-księgową specjalizującą się w obsłudze firm zagranicznych w Wielkiej Brytanii. Przez lata zarządzania EBS, wraz z Uniwersytetem w Warwick oraz innymi organizacjami, stworzył soft landingowy ‘UK Market Access Program’, we współpracy z rządem brytyjskim oraz ambasadami brytyjskimi na całym świecie. Martin jest członkiem Association of Chartered Certified Accountants, zrzeszającego najwyższej klasy finansistów i doradców biznesowych z ponad 160 krajów świata oraz częstym prelegentem w zakresie zagadnień obsługi spółek na rynku brytyjskim.
Karolina Staniak
Menedżer ds. Rozwoju Rynków Zagranicznych, EBS
Posiada doświadczenie w pracy z klientami polskimi oraz zagranicznymi w odniesieniu do projektów realizowanych w Wielkiej Brytanii w różnych sektorach. Karolina doradza spółkom, w jaki sposób wejść na rynek brytyjski oraz oferuje praktyczną wiedzę z zakresu założenia oraz prowadzenia spółki na Wyspach. Odpowiada również za dostęp do programu UK Market Access. Członek Chartered Insitute of Marketing w Wielkiej Brytanii.
Arkadiusz Kuich
Prezes Zarządu ERNE VENTURES, głównego akcjonariusza Grupy Arrinera S.A.
Jako globalny przedsiębiorca, jest współzałożycielem ponad trzydziestu spółek, w tym sześciu notowanych na GPW. Związany z branżą inwestycyjną, od wielu lat wspiera projekty na etapie zalążkowym lub w fazie rozruchu, które charakteryzują się potencjałem rozwoju na rynku globalnym. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, a jednym z ostatnich jest projekt Arrinera Hussarya, pierwszy polski supersamochód, przedstawiony na targach motoryzacyjnych w Birmingham w styczniu tego roku.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Karolina Staniak (sprawy merytoryczne)
European Business Solutions
e-mail: karolina.staniak@ebs.ltd.uk

Izabela Tałałaj (sprawy organizacyjne)
Konfederacja Lewiatan
e-mail: italalaj@konfederacjalewiatan.pl

Lewiatan
Konfederacja Lewiatan  
ul. Zbyszka Cybulskiego 3
00-727 Warszawa
Tel. +48 22 55 99 900
Fax +48 22 55 99 910
www.konfederacjalewiatan.pl
lewiatan@konfederacjalewiatan.pl