Debata Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Debata Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych, Łódź

Zapraszamy do udziału w kolejnej, organizowanej przez Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją  UŁ, debacie na temat: „Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych”.

Debata odbędzie się 27 października br. o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. S. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.

Debata ma stanowić forum wymiany poglądów przedstawicieli nauki i praktyków zajmujących się ochroną danych osobowych. Jej celem jest przedstawienie wątpliwości interpretacyjnych i innych trudności związanych ze stosowaniem przepisów prawa w praktyce przez przedsiębiorców podejmujących różnego rodzaju działania marketingowe oraz ich analiza i udzielenie odpowiedzi.

Debata toczyć się będzie wokół następujących pytań:

  1. Jaka jest relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego i ustawy o ochronie danych osobowych?
  2. Czy można łączyć zgody wynikające z tych ustaw?
  3. Czy na gruncie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną dopuszczalne jest stosowanie przesłanki prawnie usprawiedliwionego celu ADO?
  4. Czy pytanie o zgodę to już marketing? Czym w ogóle jest marketing bezpośredni?
  5. Czy art. 172 prawa telekomunikacyjnego to koniec call center i marketingu bezpośredniego?
  6. Jakie sankcje wynikają z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie danych osobowych i prawa telekomunikacyjnego?

Panelistów przedstawimy wkrótce.

Moderator debaty: dr Dominik Lubasz

Patroni debaty: IAB Polska, Konfederacja Lewiatan, Forum Call Center.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmie: Dziennik Gazeta Prawna, Ochrona Danych Osobowych wydawnictwa Wiedza i Praktyka, Portal Prawa IT, Portal ODO.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt: codo@wpia.uni.lodz.pl.

Szczegóły dotyczące debaty znajdują się na stronie www.wpia.uni.lodz.pl/codo.